Про спільноту "Дивослово"

Положення

про обласну спільноту «Дивослово» учителів української мови і літератури Черкаської області

Основна мета: забезпечення професійного та інтелектуального розвитку вчителів-словесників у міжкурсовий період шляхом широкого використання засобів Інтернет.

Основні завдання:

– упровадження нових форм методичної роботи з вчителями-словесниками шляхом широкого використання засобів Інтернет;

– збільшення кількості вчителів, які, використовуючи Інтернет, отримують методичну підтримку для підвищення своєї кваліфікації;

– поширення педагогічних розробок у галузі інформаційних і комунікаційних освітніх технологій і передового педагогічного досвіду в галузі традиційної педагогіки;

– акцентування уваги педагогічної громадськості та працівників управління освітою в регіонах на важливості використання потенціалу Інтернет для вирішення завдань професійного розвитку педагогів;

– активізація вчителів для обміну досвідом роботи щодо використання Інтернет-технологій;

– популяризація досвіду використання Інтернет-ресурсів у навчальному процесі;

– використання Інтернет-технологій для розробки творчих дослідницьких проектів;

– участь в існуючих Інтернет-проектах, конкурсах, вікторинах;

– розробка інтерактивних навчальних посібників з української мови і літератури;

– формування загальної інформаційної культури учнів та вчителів.

1.Загальні положення спільноти:

1.1. Це колективний орган, що об’єднує  на добровільній основі вчителів, які прагнуть сприяти процесам інформатизації освіти.

1.2. Покликана координувати зусилля різних служб, творчих вчителів, спрямовані на розвиток матеріально-технічного, науково-методичного та змістовного забезпечення інформаційних процесів в освітньому просторі школи.

1.3. Консультативний орган із питань вдосконалення інформаційного простору області, науково-методичного забезпечення процесів оновлення змісту освіти, а також розвитку творчого потенціалу вчителів.

1.4. Має свою емблему, офіційний бланк-анкету.

2. Зміст діяльності спільноти:

2.1. Акумулює інформаційні потоки, пов’язані з інформатизацією освітнього простору області і забезпечує їх доступність для всіх зацікавлених учасників освітнього процесу.

2.2. Розглядає, виробляє, оцінює стратегічно важливі пропозиції щодо розвитку процесу інформатизації освітнього професійного простору області, його технічного та науково-методичного забезпечення, сприяє їх впровадженню.

2.3. Організовує розробку, експертизу і коригування інноваційних програм, дидактичних презентацій, тестових завдань, наочних матеріалів, творчих проектів та інших електронних робіт вчителів-словесників області.

2.4. Організовує консультування вчителів із проблем інформатизації освіти, дослідницької роботи, вдосконалення практичних навичок.

3. Права та обов’язки членів спільноти:

3.1. Членами спільноти є вчителі області, які виявляють особливий інтерес до процесів інформатизації освіти.

3.2. Відносини будуються на основі поваги до особистості та взаємної симпатії.

3.3. Несуть колективну відповідальність за прийняті рішення та їх реалізацію. Відповідальність і підзвітність членів спільноти регулюється моральними нормами.

3.4. Мають право висловлювати свою думку, точку зору.

3.5. Інтелектуальні продукти становлять інтелектуальну власність і можуть використовуватися відповідно до положень п. 2 цього Положення.

3.6. Кожен член спільноти володіє правом вільного виходу із спільноти і в цьому випадку не несе відповідальності за її діяльність.

Куратори - С.І. Січкар, В.П. Архипова